Azərbaycanın tikinti sektorunda fəaliyyət göstərdiyi ilk günlərdən “AS Group İnvestment” şirkəti öz layihələrində dünyanın aparıcı brendlərinin texnologiyalarını tətbiq etməyə can atıb. Ona görə təsadüfi deyil ki, şirkətin bütün obyektləri orijinal həlli və yüksək keyfiyyəti ilə fərqlənir.
Bu günlərdə “AS Group Investment” şirkəti Portuqaliyanın “Sonae Sierra” korporasiyası ilə sıx əməkdaşlıq çərçivəsində “Renessans Palace” yaşayış kompleksində kommersiya obyektlərinin konsepsiyasının işlənməsini başa çatdırıb. Xatırladaq ki, “Renessans Palace” yaşayış kompleksi Bakıda “Elmlər Akademiyası” metro stansiyasının yaxınlığında inşa olunur.
“AS Group İnvestment” şirkətinin strateji inkişaf və marketinq departamentinin rəisi Elçin Niyazovun sözlərinə görə, “Sonae Sierra” şirkətinin mütəxəssisləri bazar araşdırmaları apararaq, kommersiya obyektlərinin logistikasını, profilini və sahəsini müəyyən ediblər. Nəticədə, optimal konsepsiya “Renessans Palace”-ın memarlığının layihələndirilməsini həyata keçirən təşkilata təqdim olunub.
Qeyd etmək lazımdır ki, bu “AS Group Investment”-in “Sonae Sierra” ilə sıx əməkdaşlıq etdiyi ilk layihə deyil. Bundan əvvəl şirkətlər “AS Group İnvestment”-in Gürcüstanın paytaxtı Tiflis şəhərində inşa etdiyi çoxprofilli “DIRSI” yaşayış kompleksi çərçivəsində “DIRSI Mall” ticarət mərkəzinin inkişaf konsepsiyasının işlənməsində sıx əməkdaşlıq ediblər.
“Sonae Sierra”-ın təcrübəsi və müvəffəqiyyəti unikal ticarət mərkəzlərinin yaradılması sahəsində beynəlxalq mütəxəssislər üçün şübhəsizdir. Hal-hazırda korporasiya bazar qiyməti 6 mlrd. avro və ümumi sahəsi 1,9 mln. kvadrat metr olan 46 ticarət mərkəzinin mülkiyyətçisidir.
Bu cür tərəfdaşlarla əməkdaşlıq, “AS Group İnvestment”-in qısa bir müddət ərzində Azərbaycanın aparıcı developerləri sırasına daxil olmasına şərait yaratdı. Bunun nəticəsində şirkətə getdikcə daha çox mürəkkəb və perspektivli layihələrin reallaşdırılması həvalə edilir.

• «Sonae Sierra» разработала концепцию развития коммерческих объектов в «Renessans Palace» - ЖК "Renessans palace"
С первых дней деятельности на строительном рынке АР компания «AS Group Investment» стремилась применять в своих проектах наиболее передовые технологии ведущих мировых брэндов близкого профиля. Поэтому не удивительно, что все объекты компании отличаются оригинальными решениями и высоким качеством.
На днях компания «AS Group Investment» в тесном сотрудничестве с португальской корпорацией «Sonae Sierra» завершили разработку концепции коммерческих объектов в жилом комплексе «Renessans Palace». Напомним, что это жилой комплекс премиум-класса, который возводится в Баку вблизи метростанции «Эльмляр Академиясы».
Как отмечает глава департамента стратегического развития и маркетинга компании «AS Group Investment» Эльчин Ниязов, специалисты «Sonae Sierra» провели рыночные исследования, на основе которых выявлены логистика коммерческих объектов, их профиль и площадь. В результате оптимальная концепция уже представлена организации, осуществляющей проектирование архитектуры жилого комплекса «Renessans Palace».
Следует отметить, что это не первый проект, в рамках которого «AS Group Investment» тесно сотрудничает с «Sonae Sierra». До этого компании совместно разработали концепцию развития торгового центра «DIRSI Mall» в рамках многопрофильного жилого комплекса «DIRSI», который компания «AS Group Investment» строит в столице Грузии – Тбилиси.
Опыт и успешность «Sonae Sierra» являются бесспорными для международных специалистов в сфере создания уникальных торговых центров. Сегодня корпорация является собственником 46 торговых центров с рыночной стоимостью 6 млрд. евро, общая площадь которых достигает 1,9 млн. квадратных метров.
Сотрудничество с такими партнерами довольно за короткий срок способствовали тому, что «AS Group Investment» признана одной из ведущих девелоперских компаний Азербайджана, которой доверяют в стране все больше самых сложных и перспективных проектов.