• “Renessans Palace” sizi Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və Yeni il münasibətilə təbrik edir - "Renessans palace" YK
30.12.2015
“Renessans Palace” sizi Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və Yeni il münasibətilə təbrik edir
Cəmi bir neçə saat sonra biz Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Gününü və Yeni ili qeyd edəcəyik.
Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik gününün əsası 1989-cu il dekabrın axırlarında Naxçıvanda SSRİ-İran sərhədlərinin dağılması zamanı qoyuldu. Bu vaxt İstanbulda türk dilli xalqların Konfransı keçirilirdi. Konfrans da dünya azərbaycanlılarının həmrəyliyinin qeyd olunmasına qərar verdi. 1989-cu ilin dekabrdan sonra Dünya Azərbaycanlılarının həyatında çoxlu dəyişiklər baş verdi, ən əsası isə Azərbaycan öz müstəqilliyini əldə etdi. Bu gün biz – bütün dünyada yaşayan azərbaycanlılar haqlı olaraq müstəqil Azərbaycan dövləti ilə fəxr edirik. 24 ildir ki, əldə etdiyimiz müstəqillik bizim ən böyük sərvətimizdir.
Bu ilin iyun ayında Azərbaycanda birinci Avropa oyunları keçirildi. Azərbaycan komandası 56 medal qazanmaqla və 50 ölkə arasında ikinci yeri tutmaqla Azərbaycanın idman tarixinə yeni parlaq səhifə əlavə etdi. Möhtəşəm təşkil olunmuş yarışlar zamanı bütün dünya Azərbaycanın zəngin və heyrətamiz mədəniyyətini tanıdı. Müstəqillik illəri ərzində əldə edilən bu uğurlar gələcəyə nikbin baxmağa şərait yaradır.
“Renessans Palace” Yaşayış Kompleksi sizi Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və Yeni il münasibətilə təbrik edir qarşıdan gələn ildə peşəkar sahədə uğurlar, cansağlığı və xoşbəxtlik arzu edir.

• “Renessans Palace” поздравляет вас с Днем солидарности азербайджанцев мира и Новым годом - ЖК "Renessans palace"
30.12.2015
“Renessans Palace” поздравляет вас с Днем солидарности азербайджанцев мира и Новым годом
Спустя несколько часов мы начнем отмечать День солидарности азербайджанцев мира и Новый год.
Основа Дня солидарности азербайджанцев мира была заложена в декабре 1989 года в Нахчыване, во время разрушения государственных границ между СССР и Ираном. В это время в Стамбуле проходила конференция Турко язычных народов. В ходе конференции было принято решение ежегодно отмечать солидарность азербайджанцев мира. После 1989 года в жизни азербайджанцев мира произошло много изменений самым главным из которых является обретение Азербайджаном независимости. Сегодня, проживающие во всем мире азербайджанцы по праву гордятся независимым Азербайджаном. Независимость, которую мы обрели 24 года тому назад, является для нас самым большим богатством.
В июне этого в Азербайджане состоялись первые Европейские игры. Азербайджанская команда завоевал 56 медалей и заняв 2-е место в командном зачете написала новую блестящую страницу в спортивной истории страны. В ходе грандиозно организованных соревнований весь мир узнал богатую и удивительную культуру Азербайджана. Завоеванные в годы независимости эти успехи позволяют нам с оптимизмом смотреть в будущее.
Жилой Комплекс “Renessans Palace” поздравляет вас по случаю Дня солидарности азербайджанцев мира и Нового года и желает вам в наступающем году профессиональных успехов, здоровья и счастья.