• “Renessans Palace”-da ikinci dəfə “Açıq qapı günü” keçirildi - "Renessans palace" YK
Avqustun 1-də “Renessans Palace” yaşayış kompleksində ikinci dəfə “Açıq qapı günü” keçirildi. Görüşdə “AS Group İnvestment” şirkətinin TOP-menecerləri, mənzil almaq üçün müqavilə bağlamış müştərilər və potensial müştərilər iştirak etmişlər.
Tədbirdə çıxış edən layihə rəhbəri Sahib Əliyev görüş iştirakçılarını salamlayaraq qeyd etdi ki, “Açıq qapı günü” Bakı şəhər icra hakimiyyəti memarlıq və şəhərsalma baş idarəsinin “Renessans Palace” yaşayış kompleksinə tikinti işlərinin başlanılması üçün yeganə rəsmi əsas olan №97 Xüsusi Nişanın təqdim olunmasına həsr olunub. Xüsusi olaraq vurğulanmışdır ki, Tikinti və şəhərsalma məcəlləsinin sifarişçi və tikinti layihəsi qarşısında qoyduğu çoxsaylı tələblərə görə, bu mühüm sənədi alan tikinti komplekslərinin sayı çox deyil. Ümumilikdə bu günə dək “Renessans Palace” yaşayış kompleksi 24 müxtəlif icazə sənədi alıb.
Marketinq və PR şöbəsinin rəisi Elmir Kərimli təsdiq etdi ki, tikintinin keyfiyyəti və sürəti ilə yanaşı olaraq, “AS Group İnvestment” sənədləşməyə də böyük önəm verir. Halbuki əksər tikinti şirkətləri buna məhəl qoymur. Nəticədə dövlət komissiyasında qəbul zamanı daşınmaz əmlak sahibləri problemlərlə qarşılaşır, bu isə vətəndaşların mülkiyyət hüququnu təsdiq edən sənədinin alınmasını ləngidir.
“Renessans Palace”-da mənzil alıcıları bağladıqları müqavilənin təhlükəsizliyini hiss etmələri üçün, “AS Group İnvestment” öz fəaliyyətini Qanunun tələbləri əsasında qurub. Qanuna əsasən isə, Dövlət komissiyası tərəfindən tikinti işlərinin qəbul olunması üçün Fövqəladə hallar nazirliyinin tikinti işlərinə dövlət nəzarəti agentliyinin Baş dövlət tikinti müfəttişliyinin rəyi olmalıdır. Beləliklə, Dövlət müffətişliyinin əməkdaşları həftədə üç dəfə “Renessans Palace”-ın inşa olunduğu yerə gəlib, həyata keçirilən tikinti işlərinin keyfiyyətinə nəzarət edir.
Elmir Kərimli həmçinin qeyd etdi ki, bu günə qədər mənzillərin 15%-dən çoxu satılıb və xüsusi olaraq insanların bu layihəyə inamını qeyd etdi. Bu yaxınlarda, yaşayış kompleksinin kommersiya sahələri də satışa çıxarılıb və işgüzar dairələrin böyük marağına səbəb olub.
Bundan sonra, tədbir iştirakçıları tikinti işlərinin gedişatı ilə yerində tanış olub onları maraqlandıran bütün suallara cavab aldılar.
Tədbir iştirakçıları əsası “AS Group Investment” tərəfindən hələ 31 yanvarda qoyulan “Açıq qapı gününün” keçirilməsinin Azərbaycanın bütün tikinti şirkətlərinin fəaliyyətinin prioritet istiqamətinə çevriləcəyinə ümid etdiklərini bildirdilər.

• In “Renessans Palace” took place the second “Open door” day - "Renessans palace" RC
In first August in housing estate “Renessans Palace” took place the second “Open door” day. In the meeting have participated TOP-managers of “AS Group Investment”, clients, who signed the agreement for buying the apartment and potential buyers.
Sahib Aliyev the project manager in “Renessans Palace” welcomed participants of the meeting and noted the “Open door” day is devoted to presentation by the head department of architecture and town-planning of executive power of the city of Baku to the housing estate “Renessans Palace”, a special sign No. 97 which is the official basis for starting the construction works. It was emphasized because of the large number and complexity of requirements only few housing estates could get this important document. In general, “Renessans Palace” has got 24 various official permissions.
Elmir Karimli the head of division of marketing and PR has confirmed together with the quality and tempo of construction “AS Group Investment” focus its attention to documentation, what is ignored by most of construction companies. As a result, real estate owners face with barriers to acquiring by citizens the document, which confirms their right to property. For passing the state commission must be the conclusion of the main state construction inspection of Agency of the state control over construction works at the Ministry of emergency situations. Therefore “AS Group Investment” organized its activities according to requirements of the Law. The staff of state’s inspection visits the construction place three times in a week and controls the quality of construction works.
Elmir Karimli also has noted until today was sale about 15% of apartments and specially emphasized the trust of citizens to project. He also has expressed the confidence, the commercial objects, which are already in the sale will be very interest for business.
Elmir Karimli also has noted today was sale about 15% of apartments and specially emphasized the trust of citizens to project. He also has expressed the confidence, the commercial objects, which are already in the sale will be very interest for business.
Then the participants of the event have examined the construction works and received the answer for their questions.
They expressed the hope, the implementing of “Open Door” day, the base of which put by “AS Group Investment” in 31 January, will become the priority of Azerbaijan’s construction companies.