• “Renessans Palace” Azərbaycan xalqını “Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü” və “Yeni il” münasibətilə təbrik edir - "Renessans palace" YK
30.12.2016
“Renessans Palace” Azərbaycan xalqını “Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü” və “Yeni il” münasibətilə təbrik edir
31 dekabr Azərbaycanda “Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü” və “Yeni il” kimi qeyd olunur. 1989-cu il dekabrın axırlarında Naxçıvanda SSRİ-İran sərhədinin dağıtmaqla Arazın hər iki tərəfində yaşayan azərbaycanlılar bir millət olduğunu bütün dünyaya göstərdilər. Bu vaxt İstanbulda keçirilən türk dilli xalqların konfransında Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyinin qeyd olunması qərarı verildi.
Bu tarixi gündən sonra, 1991-ci ildə Azərbaycan öz müstəqilliyini əldə etdi. Bu gün Azərbaycan dünyanın aparıcı ölkələri tərəfindən etibarlı tərəfdaş kimi tanınır, ölkəmizdə bir çox mötəbər beynəlxalq tədbirlər keçirilir, dünya Azərbaycanın zəngin mədəniyyətini və heyrətamiz təbiətini tanıyır. Bu gün Azərbaycan vətəndaşları və digər ölkələrdə yaşayan azərbaycanlılar müstəqil Azərbaycan dövləti ilə fəxr edir. 25 ildir ki, müstəqil olan Azərbaycanımız bizim ən böyük sərvətimizdir.
“Renessans Palace” Azərbaycan xalqını “Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü” və “Yeni il” münasibətilə təbrik edir, qarşıdan gələn ildə peşəkar sahədə uğurlar, cansağlığı və xoşbəxtlik arzu edir.

• “Renessans Palace” поздравляет азербайджанский народ с «Днем солидарности азербайджанцев мира» и «Новым годом» - ЖК "Renessans palace"
30.12.2016
“Renessans Palace” поздравляет азербайджанский народ с «Днем солидарности азербайджанцев мира» и «Новым годом»
31 декабря в Азербайджане отмечается как «День солидарности азербайджанцев всего мира» и «Новый год». Разбив пограничные ограждения между Ираном и СССР в Нахичевани в декабре 1989 года азербайджанцы, проживающие по обе стороны реки Аракс показали всему миру, что являются одним народом. В проходящей в это время в Стамбуле конференции, Тюркоязычных народов было принято решение проводить «День солидарности азербайджанцев».
После этого исторического дня в жизни азербайджанского государства и азербайджанцев произошло множество изменений. Самое первое и самое важное изменение, это обретение Азербайджаном независимости в 1991 году. Сегодня Азербайджан среди передовых стран мира обрел имидж надежного партнера, в нашей стране проводятся множество международных мероприятий, мир узнает богатую культуру Азербайджана и удивительную природу. Граждане Азербайджана и азербайджанцы проживающие в других странах гордятся азербайджанским государством. Азербайджан, который уже 25 лет, как стал независимым государством, является самым большим нашим достоянием.
“Renessans Palace” поздравляет азербайджанский народ по случаю «Дня солидарности азербайджанцев мира» и «Нового года» и желает в наступающем году профессиональных успехов, здоровья и счастья.