Azərbaycan Dövlət İnformasiya Agentliyi – AZƏRTAC:
Şirkətdən AZƏRTAC-a bildirilib ki, layihəyə görə, ümumi sahəsi 2,67 hektar olan kompleksin tikintisinə 2014-cü ilin mayından başlanılıb.
Premium klass tipli yaşayış kompleksi monolit dəmir-beton karkas texnologiyası ilə tikilmiş 18 mərtəbəli binalardan ibarət olacaq. Binaların inşasında aqlay və qranit, həmçinin izolyasiyaedici materialdan istifadə edilir. Bu da öz növbəsində enerjiyə 30 faizədək qənaət imkanı verir.
Layihənin müəllifləri “avtomobilsiz həyət” konsepsiyasına üstünlük veriblər. Belə ki, nəqliyyat vasitələrinin kompleks ərazisində – həyətdə hərəkəti tam məhdudlaşdırılacaq. Burada 3 mərtəbəli yeraltı dayanacaq, müxtəlif kommersiya və əyləncə obyektləri, uşaq və idman meydançaları fəaliyyət göstərəcək. Yaşıllıqlar salınacaq, abadlıq işləri aparılacaq. Beləliklə, insanların istirahəti üçün 1,5 hektarlıq həyətyanı ərazi yaradılacaq.

• Азербайджанское Государственное Информационное Агентство – АЗЕРТАДЖ: - ЖК "Renessans palace"
Вблизи метростанции «Эльмляр Академиясы» компания «AS Group Investment» строит жилой комплекс «Renessans Palace».
Как сообщили АЗЕРТАДЖ в компании, строительство комплекса, площадь которого согласно проекту составляет 2,67 га, началось в мае 2014 года. 18 этажей зданий в жилом комплексе премиум класса «Renessans Palace» будут возведены на основе технологии монолитный железобетонный каркас. В строительстве зданий используются аглай и гранит, а также изолирующие материалы. Это в свою очередь позволяет экономить энергию до 30%.
Авторы проекта отдали предпочтение концепции «Двор без машин». В частности, передвижение автомобилей на территории комплекса будет полностью ограничено. Будет построена трехэтажная подземная парковка, различные коммерческие и развлекательные объекты, детские и спортивные площадки. Будет проведена работа по озеленению и благоустройству. Тем самым, для отдыха людей будет создана территория с площадью в 1,5 га.