• 1news.az internet saytında “Renessans Palace” yaşayış kompleksinə həsr olunmuş məqalə dərc edilib: - "Renessans palace" YK
01.04.2015
1news.az internet saytında “Renessans Palace” yaşayış kompleksinə həsr olunmuş məqalə dərc edilib:
Milli şəhərsalmada yeni bir istiqamət
Bizim üçün yaşadığımız binanın həyətinin sahəsi nə qədər önəmlidir? Mənzil axtarışında olan insan üçün ilk baxışda bu o qədər də önəmli sual deyil. Arzu edilən “kvadrat metrlər” axtarışında olan zaman, gələcəkdə özünü inadla xatırladacaq bəzi “xırdalıqlar” unudulur.
Siz avtomobilizini rahat park edə bilmirsiniz, həyətə avtomobil ilə daxil olub çıxan zaman problemlərlə rastlaşırsınız, həyətdə oynayan uşaqlarınızın yanından böyük sürətlə avtomobillər ötən zaman, evinizdə rahat dincələ bilmirsiniz… Tez-tez, Bakıda yerləşən yaşayış komplekslərinin mədəni istirahət üçün yerləri yoxdur.
Darısqal həyət, bir-birinə yaxın yerləşən evlər… Bunlar çoxlarımızın rastlaşdığı problemlərin yalnız az bir hissəsidr. Bu səbəbdən, bizim üçün yaşadığımız binanın həyətinin sahəsi nə qədər önəmlidir, sualı tamamilə yeni bir məna kəsb edir.
Milli iqtisadiyyatın sürətli inkişafı fonunda, Bakının bütün hissələrində tikinti işləri gedir. Paytaxt öz görkəmini dəyişir. Amma təssüflər olsun ki, yüksək gəlirliyi təqib edən tikinti şirkətləri, sakinlərin rahatlığını, ekologiyanı, təhlükəsizliyi və digər müasir meqapolisin yaşam aspektlərini unudurlar.
“Renessans Palace” yaşayış kompleksini inşa edən və Qafqaz regionun aparıcı developerlərindən olan “AS Group Investment” Şirkətlər Qrupu ayrı yol ilə getmək qərarına gəldi. “AS Group Investment”in strategiyasının bünövrəsini maksimum rahatlıq və inkişaf etmiş infrastruktur təşkil edir. “AS Group Investment”in strateji xətti Qafqazın ən böyük yaşayış kompleksi – “DIRSI”in inşası zamanı aydın nəzərə çarpır. Bu layihədə “həyat üslubu”, “yaşam mühitinin keyfiyyəti”, “şəhər məkanı” kimi anlayışlar həyata keçir, infrastruktur inkişaf etdirilərək, bütün xidmətləri insan üçün maksimum əlçatan edir.
“AS Group Investment” öz strategiyasını “Renessans Palace”ın inşası zamanı da həyata keçirir. Kompleks 2,7 ha ərazidə inşa olunur. Bu ərazidə dörd 18 mərtəbəli 4 bloklu bina üçün minimum ərazi ayrılıb – 1,2 ha. Bununla yanaşı tək Azərbaycan deyil, həmçinin MDB məkanı üçün inqilabi “avtomobilsiz həyət” konsepsiyasından istifadə edərək “AS Group Investment” istirahət üçün 1,5 ha ərazi yaratdı. Bu ərazidə idman meydançaları, tennis kortu, qaçış və velosiped zolaqları, söhbətgahlar inşa ediləcək.
“Renessans Palace”ın zəngin infrastrukturu həmçinin uşaq bağçası, kafe, restoranlar, fitnes və SPA mərkəzləri, tematik əyləncə mərkəzi, 1537 avtomobil üçün nəzərdə tutulmuş yeraltı parkinqi əhatə edir. 24 saat mühafizə, video müşahidə, və qapalı həyət sakinlərin təhlükəsizliyini təmin edir.
“Renessans Palace”ın üstünlüklərinə həm də yerləşməni əlavə etmək lazımdır. Belə ki, kompleks “Elmlər Akademiyası” yaxınlığında, Zahid Xəlilov və Əhməd Cəmil küçələrinin arasında yerləşir. “Renessans Palace”ın nisbətən hündür ərazidə yerləşməsi, sakinləri təmiz hava ilə təmin edəcək. Bundan əlavə əlverişli yerləşmə, “Renessans Palace”ın sakinlərinə şəhər daxilində rahat hərəkət etməyə şərait yaradacaq.
Bu möhtəşəm layihənin üstünlükləri haqqında çox danışmaq olar. “AS Group Investment” müştəriləri məmnunluğuna nail olmaq üçün əlindən gələni əsirgəməyib. Beləliklə, “Renessans Palace” sadəcə müasir şəhərsalma tələblərinə cavab verən premium səviyyəli yaşayış kompleksi deyil. “Renessans Palace” – tamamilə yeni bir həyat keyfiyyətidir!

• The Internet site 1news.az published an article devoted to a housing estate of "Renessans Palace": - "Renessans palace" RC
01.04.2015
The Internet site 1news.az published an article devoted to a housing estate of "Renessans Palace":
The new direction in domestic town planning
How important is for us the yard’s area of the house in which we live? The area of the yard is, at first sight, not so important for the person who is in searches of housing. Thinking about desired “square meters”, he forgets about “trifles” which in the future will persistently remind of themselves.
You can’t conveniently park, during entrance and departure in the yard constantly you face problems, you can’t quietly have a rest when by your children playing in the yard at great speed pass cars? Often housing estates in Baku have no place for cultural rest.
The close yard, houses which are close located to each other – here only the small list of problems which many of us face. Therefore a question, how important is for us the yard’s area of the house in which we live, gains other meaning.
Rapid development of domestic economy caused implementing construction works in all parts of Baku. The capital city changes its architectural appearance. But, unfortunately, in a pursuit of profit builders sometimes forget about convenience of inhabitants, ecology, safety and other important aspects of life in the modern megalopolis.
Considering the existing tendencies, the builder of “Renessans Palace” – “AS Group Investment” Group of companies – went on other way. Fundamental part of strategy of one of the leading developers of the region are the maximum of comfort and the developed infrastructure. This strategic line of “AS Group Investment” is distinctly traced at construction in Tbilisi of the largest housing estate on South Caucasus – DIRSI calculated on 20 thousand inhabitants. Such concepts as “way of life”, “quality of habitat”, “city space” are embodied in this project. The infrastructure of a housing estate and all servises are within walking distance.
The strategy of “AS Group Investment” as well is carried out in construction of a housing estate of Renessans Palace in Baku. The complex is built on territories of 2,7 hectares. A minimum area is allocated for construction. “AS Group Investment” builds four residential buildings on 1,2 hectare. In this territory will be constructed sports playgrounds, a tennis court, running and bicycle paths, squares, arbors.
The developed infrastructure of Renessans Palace also covers construction of kindergarten, cafe and restaurants, fitness – and the SPA centers, thematic entertainment center, a three-storyed underground parking for 1537 cars. 24-hour protection, video surveillance and the closed contour on all perimeter of the house will ensure safety of inhabitants of a complex. Among advantages of “Renessans Palace” also is a convenient location – near Elmlyar Akademiyasy metro station, between streets Zakhid Khalilov and Ahmed Jamil. Renessans Palace location on a height will provide inhabitants of a complex with clean air.
Besides, the convenient location will allow inhabitants of “Renessans Palace” to move to any districts of the city freely. The builder did its best to reach the maximum satisfaction of clients. As a result “Renessans Palace” not simply housing estate of a premium class which meets all requirements of modern town planning. Renessans Palace is a new quality of life!